1435/1558
Guanyin siddende på klippe af porcelæn, i den ene hån holdende vase, dekoreret i underglasur blå. Mærket Jiang You Long Sheng Jing Zhen. Kina 20. årh. H. 35 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Brændingsfejl på figuren.
Varia, 28. august 2014
Vurdering
Hammerslag
28 bud