1912/1105
Koral-, smaragd- og diamantbroche af 14 kt. guld og 8 kt. hvidguld prydet med udskåret koral, facetslebne smaragder og enkeltslebne diamanter. L. ca. 6,7 cm. Vægt ca. 42 g.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 20. marts 2019
Vurdering
Hammerslag