2125/7078
Kómó hjelmmaske af udskåret træ belagt med tyk skorpe patina. Bambara. Mali. L. 51.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag