12038/​103

Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)

Sonia Delaunay (f. Gradizsk, Ukraine 1885, d. Paris 1979)

Bog med to original litografier. Trykt af Mourlot, Usign. Bladmål 31,2×24,3. (2)

Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.050 DKK
1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK