12038/103
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
Sonia Delaunay (f. Gradizsk, Ukraine 1885, d. Paris 1979)
Bog med to original litografier. Trykt af Mourlot, Usign. Bladmål 31,2×24,3. (2)
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag