1921/1129
Diamantbroche af 18 kt. guld og platin prydet med talrige brillant- og enkeltslebne diamanter. L. 5 cm. Frankrig ca. 1920'erne.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. En diamant mangler.
Smykker, 22. maj 2019
Vurdering
Hammerslag