2014/70
N. P. Mols (f. Grumstrup 1859, d. København 1921)
“Løvenborg Enge”. Landskab med køer. Sign. N.P.M. Olie på lærred. 41×56.
Betegnet på bagsiden. “Løvenborg Enge”, 1914
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag