2442/​7114

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

Fire “Shaker” borde med stel af bøg og top af massiv eg. Udført for FDB. H. 70. L. 140. B. 59. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag. Tørrevner og skjolder. Nogle manglende skruer.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?