2041/9062
Rachel Ruysch, stil, 18. årh. (f. Amsterdam 1664, d. sst. 1750, hollandsk maler)
Opstilling med blomster og sommerfugle. Usigneret. Betegnet Rachel? Ruysch. Olie på lærred. 54×43.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Krakeleringer.
Selected, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag