2438/140
Nyklassicistisk sofa af mahogni, ryg og sæde betrukket med lyst møbelstof, udskåret med kannelerede ben og blomster. Cirka 1800. L. 187.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med flere pletter.
Vurdering