1418/108
Et par københavnerlamper af patineret kobber, sider af glas, monteret til el, på senere fod af metal. Danmark, 19. årh. s. slutning. H. 128. B. 44. D. 44. (2)
Vi garanterer ikke for funktionaliteten. Et glas revnet. Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 28. april 2014
Vurdering
Hammerslag
12 bud