2116/191
Venetiansk blackamoor af malt og forgyldt træ, stående med fakkel og stage i gondol. Piedestal “behængt” med gyldent tæppe. 19. årh. H. 186 cm.
Aldersrelaterede spor, rever og afslag. Enkelte reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud