2417/848
Rudolf Nicklau (f. 1896, d. 1973)
Opstilling med solsikker. Sign. Rud. Nicklau. Akvarel på papir. Lysmål 44×39.
Undersøgt i ramme. Enkelte fugtpletter.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag