2139/20
Fransk Charles X sidebord af mahogni, dekoreret med forgyldte bronzer, front med skuffe og greb af bronze, runde ben hvorimellem lille hylde. 19. årh. H. 76,5. B. 40. D. 40.
Brugsslitage. Lettere løs i samlingerne. Overfladiske ridser og mærker. Udfyldte huller i hylde.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag