12116/​121

Karaffel af glas med sølvmontering. Stemplet og udført hos Hugo Grün 1945. H. 22.

Brugsslitage. Karaflen med kalk eller glaspest.

Kunst, antikviteter & design, 22. april 2021

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK