1945/1293
Kamévedhæng af 14 kt. guld prydet med udskåret kamé. L. incl. øsken 6,3 cm.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker, 6. november 2019
Vurdering
Hammerslag
Smykker, 6. november 2019