Poul Anker Bech (f. Taars 1942, d. 2009)
“Den grønne bølge II”, 2008. Sign. Bech samt sign. på bagsiden P.A. Bech med titel og årstal. Olie på lærred. 150×132.
Proveniens: Galleri Franz Pedersen, Horsens.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 16. juni 2020