2450/​7630

Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)

Uden titel. Usign. Udført i 1990erne i Italien. Rød- og blåmalet beton. Hver 325×230. Dybde mellem 5 og 13. (2)

Værkerne står på en adresse i Amsterdam. For yderligere info kontakt Moderne Afdeling.

Proveniens: Guy Pieters, Knokke. Proveniens: Nico Delaive, Amsterdam. Proveniens: Privatsamling, Holland.

I Lyngby
Vur­dering

110.000–150.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?