Emmery Rondahl (f. Vordingborg 1858, d. København 1914)
Blæsende kystparti med hus og båd. Sign. ER. Olie på lærred. 59×82.
Talrige krakeleringer. Lærred bør strammes op. Behov for rensning.
998214 |