2426/​913

Murano

Tre små skåle af klart, hvidt og polykromt glas. Udført på Murano, Italien. Usign. H. 4,3–5,5. Diam. ca. 10,5–13. (3)

Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker. En skål med afslag på øverste kant.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

952919 1.500 DKK