2426/913
Murano
Tre små skåle af klart, hvidt og polykromt glas. Udført på Murano, Italien. Usign. H. 4,3–5,5. Diam. ca. 10,5–13. (3)
Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker. En skål med afslag på øverste kant.
Moderne kunst og design, 25. juni 2024
Vurdering
Hammerslag