2045/32
Engelsk two-pillar table af mahogni med én tillægsplade, svungne ben afsluttet med messinghjul. 20. årh. H. 71. L. 150/228. B. 97.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Mindre revner i træet, farveudtræk ved denne.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag