2045/​32

Engelsk two-pillar table af mahogni med én tillægsplade, svungne ben afsluttet med messinghjul. 20. årh. H. 71. L. 150/228. B. 97.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Mindre revner i træet, farveudtræk ved denne.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK