12114/58
Richard Mortensen (f. København 1910, d. Kirke Hyllinge 1993)
To kompositioner. Sign. Mortensen, hhv. nr. 29/100 og 39/75. Litografier. Lysmål 47×65. Rammemål 62×83. (2)
Lidt brugsspor på rammerne.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag