2138/747
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Et par sideborde af palisander med underliggende hylde. Model 34A. Udført hos Haslev Møbler, med etiket herfra. H. 50,5. L. 47. B. 35,5. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
14 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||