12304/​138

To kinesiske tallerkener af bronze. Mærket Xuande, men 20. årh. Vægt hhv. 855 og 1005 g. Diam. 25,5 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Begge med huller efter vægbeslag.

Kunst, antikviteter & design, 26. januar 2023

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag