2131/1255
Turmalinbroche/vedhæng af 14 kt. guld prydet med udskåret skive af vandmelon turmalin. L. ca. 3 cm. Vægt ca. 13 g.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 4. august 2021
Vurdering
Hammerslag