2441/273
En samling bordsølv bestående af skål med glasindsats. H. 11., trearmet kandelaber. H. 20,5. Udfyldt., serveringsspade med håndtag af mørk træ. L. 26,5 samt potageske. L. 36. 19–20. årh. Vægt uden glasindsats og dele af træ ca. 620 g. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Potageske og serveringsspade graveret.
Vurdering
179980 |