2032/1113
Perle- og diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med ferskvandsperle og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,16 ct. Farve: Wesselton. Klarhed: VVS. Str. 52. Vægt ca. 13,5 g.
Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker, 5. august 2020
Vurdering
Hammerslag