2032/​1113

Toftegaard

Perle- og diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med ferskvandsperle og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,16 ct. Farve: Wesselton. Klarhed: VVS. Str. 52. Vægt ca. 13,5 g.

Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.

Fremstår med minimale alders- og brugsspor.

Smykker, 5. august 2020

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.800 DKK

3.800 DKK
3.600 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK