1925/547
Paul Klee (f. Münchenbuchsee, Schweiz 1879, d. Muralto, Schweiz 1940)
To udstillingsplakater fra “Berggruen & Cie, Paris”, 1961 og 1964. Usign. Litografiske plakater i farver. Bladstørrelse 62×28 og 49×41. (2)
Enkelte håndteringsmærrker.
Moderne kunst og design, 18. juni 2019
Vurdering
Hammerslag