903/​679

Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)

H.C. Andersen Suiten. Komplet sæt på 24 litografier i farver. Alle sign. Carl-Henning Pedersen 1985, 74/250. Udgivet af Juliette Halioua Editions, New York. Trykt hos Atelier Arts Litho, Paris. I original kassette. Bladstørrelser 76×56.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021

Vur­dering

60.000–70.000 DKK

Hammerslag

48.000 DKK