2034/108
Et par kandelabre af messing og zink, fire svungne og én lige lysarm, prydet med kæder, kogler og bladværk, vaseformede stammer opsat på fod af sort marmor. Ca. 1900. H. 55. (2)
Fodstykker med kanthak, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag