Reinhoud d'Haese (f. Geraadsbergen 1928, d. Paris 2007, )
“Fouine”, 1985. Tin på sokkel af litografisk sten. Samlet H. 32.
Litteratur: Nicole d'Haese: “Reinhoud Catalogue raisonné Tome 3 / Sculptures 1982–1987”, 2008, no. 1215, geng. s. 166. Proveniens: Galleri GKM, Malmö.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 6. marts 2019