1703/1523
Samling juleskeer og en erindringsske af forgyldt sterlingsølv, dekoreret med emalje. Michelsen, Danmark, 20. årh. Vægt 798 gr. (18)
Bestående af: Ske og gaffel: 1944, 1960, 1964, 1971. Gaffel: 1954, 1957, 1961, 1985. Skeer: 1936, 1938, 1958, 1963, 1975. Erindringsske: 10. juni 1967.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
13 bud