2439/84
Figurgruppe af patineret bronze i form af fangeprocession samt to låg af hhv. bronze og metal. Bl.a. Ghana og Benin. 20. årh. H. 8–13. Låg Diam. 12 og 18. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Det ene låg trykket. Figurgruppe let bøjet. Rust.
Vurdering