Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
“Signaler”. Sign. M.B. 56–57. Olie på lærred. 86×112.
Litteratur: Henning Smidth nr. 1956–004. Udstillet: Galerie Birch, København, 1956, kat. nr. 4.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 8. december 2020