2050/8552
Alexandr Georgievich Guliaev (f. 1917, d. 1995, russisk maler)
En siddende nøgen kvinde. Sign. A. Guliaev 1983 (med kyrilliske bogstaver). Olie på lærred. 92×74.
Behov for let overfladerensning.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag