2008/569
Kai Lindemann (f. København 1931, d. 2007)
Siddende kvinde. Sign. Lindemann 88, 9/150. Litografi i farver. Lysmål 71×51.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag