12103/243
Nikolaj Mølgaard Andersen (f. Thise 1895, d. Skive 1979)
Komposition med to personer i haven. Sign. monogram 1954. Olie på lærred. 69×82. Rammemål 84×96.
Lærred bør strammes op. Mindre afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021
Vurdering
Hammerslag