2010/740
Niels Rasmussen Thykier (f. Grenaa 1883, d. Bagsværd 1978)
“T3 Major”. Bruneret messing. Gennemgående afbryderhus. Defekt skærm af hvid plastik. Udført hos Thykiers Lampefabrik. H. 50.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærm med huller/revner. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 3. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud