2417/617
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 260”. Lænestol med stel af eg, betrukket i sæde og ryg med grå uld. Udført hos Getama, Gedsted.
Litteratur: "Dansk Kunsthåndværk nr. 6, 1956.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
20 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||