2441/825
Kaare Klint (f. Frederiksberg 1888, d. København 1954)
Kiplampe af messing til væg/bord med greb af sort plast, skærm af plisseret akryl. Model 306. Udført og mærket hos Le Klint. H. 43.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Skærm med nogle folder og smuds. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
945953 |