2003/641
Hjørdis Haugaard (f. 1931, d. 2010)
Sven Haugaard (f. 1933)
Samling på 15 kirkebægre af sterlingsølv, indvendigt forgyldt. Ej lødighedsstemplet. Stemplet Sv.H., og Hjørdis. Samlet vægt 1540 g. H. 7. Diam. 5,4–5,5. (15)
Bægrene er sølvtestet.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud