12039/193
Vilhelm P. Jensen (f. 1886, d. 1933)
Landskab i aftenlys. Sign. Vilh.P. Jensen. Olie på lærred. 18,5×23,5. Rammemål 27,5×32.
Overfladesnavs og plettet. Små krakeleringer i himmelpartiet. Ramme med små afslag.
Kunst, antikviteter & design, 24. september 2020
Vurdering
Hammerslag