2427/62
Fransk rokoko konsolbord af nøddebejdset bøg og nøddetræ, udskåret med cabriole ben i form af dyrehove. 18. årh. H. 77,5. B. 83. D. 48.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Vurdering