2442/​1317

Mulberry

Taske af brunt læder med gyldne beslag, kædehank, drejelås og et rum med en indvendig lomme. 13 x B. 27 x D. 4 cm.

Dustbag medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser på lås foran og misfarvning på kædestrop. Nogle mærker på læder, herunder en mørk stribe bagpå. Find stand indeni. Alle mål er cirkamål.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1120679 1.050 DKK
914507 1.000 DKK