2421/817
Sofa betrukket med grøn velour. Model 8122. Udført 1950érne. Udført og mærket hos Fritz Hansen. L. 155.
Litteratur: Fritz Hansen produktionskatalog 5101
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt