2414/59
Russisk ikon med fremstilling af Jesus Kristi Korsfæstelse, udskåret kors, flankeret af to helgener. Tempera på træpanel. 18. årh. 36×30 cm.
Enkelte retoucheringer, krakeleringer, reparationer og afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag