2414/​59

Russisk ikon med fremstilling af Jesus Kristi Korsfæstelse, udskåret kors, flankeret af to helgener. Tempera på træpanel. 18. årh. 36×30 cm.

Enkelte retoucheringer, krakeleringer, reparationer og afslag.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024

Vur­dering

22.000–25.000 DKK

Hammerslag

18.000 DKK

18.000 DKK