Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Europa underholder”. Vanitas. Sign. på bagsiden Kvium 93 med titel. Olie på lærred. 47×47. Uindrammet.
Proveniens: Galleri Susanne Ottesen, København.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 16. juni 2020