2249/712
Herman Jensen (f. Frederiksberg 1893, d. København 1941)
Ung herre spiller musik. Sign. Herman Jensen. Olie på lærred. 94×71.
Behov for rensning. Mindre krakeleringer. Enkelte retouchering.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag