Ubekendt maler, 19. årh.s begyndelse
Tre sejlskibe under britisk flag. Betegnet hhv. Schiørring, M. C. Klaumann, C. A. Holsten. Vandfarve og gouache på papir. Bladstørrelse hhv. 47×60, 41×60 og 42,5×59,5. (3).
Misfarvninger. Papiret er gulnet. Minimalt farvetab. Beskåret. Papirtab på nedre kant af Schiørring. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
15 bud