2139/527
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Langues taillées” fra serien “43 Radierungen”. Sign. Jorn 1953, 7/15. Radering. Lysmål 12×20.
Proveniens: Galerie Leif Jensen. Litteratur: Van de Loo nr. 145.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag